Poťahové materiály
0
košík
0 Kč s DPH

Latex pěny

Jádra matrací ze 100% latexu jsou vyrobena ze směsi syntetického a přírodního latexu, který se získává z kaučukovníku. Výroba latexu probíhá dvěma hlavními procesy: Dunlop a Talalay.

Při procesu Dunlop se směs syntetického a přírodního latexu nalije do připravené kovové formy. Forma se poté umístí do pece, kde se směs zpracovává při vysoké teplotě nad 100 °C. Tímto způsobem se vytvoří latexové jádro matrace.

Při procesu Talalay se latexová směs navíc zbaví přebytečného vzduchu a zmrazí na teplotu -30 °C. Poté se směs zahřeje a zpevní. Latex Talalay se vyznačuje měkčí konzistencí a vyšší prodyšností ve srovnání s latexem Dunlop. Pokud však jde o kvalitu latexu, není mezi postupy Dunlop a Talalay žádný rozdíl.

Dalším důležitým faktorem u latexové pěny je poměr přírodního a syntetického latexu ve směsi. Podíl přírodního latexu, tj. kaučukového mléka, může být až 98 %. Vyšší podíl přírodního latexu obvykle znamená kvalitnější a lépe fungující matraci.

Latexová jádra matrací jsou oblíbená díky své pružnosti, pohodlí a přírodním vlastnostem. Poskytují dokonalou oporu těla, odolnost proti deformaci a vysokou prodyšnost, což přispěje ke zdravému a pohodlnému spánku.

Zobrazuji všechny 2 výsledky

DOPRAVA ZDARMA

Při nákupu nad 8 000 Kč

1500+ produktů

v několika variantách

Kamenná prodejna

Zavřít
Vážení zákazníci, 

přejeme Vám krásně prožité Vánoce a uspěšný nový rok 2024.
Od 21. 12. máme celozávodní dovolenou a objednané zboží Vám budeme expedovat od 2. ledna 2024.
Děkujeme za pochopení
PF 2024
Kontakt
Chcete dostávat nejnovější informace z našeho obchodu?
Přihlašte se do našeho e-mailového zpravodaje.
© 2024 Všechna práva vyhrazena | Webdesign by Pixel Design s.r.o. | Created by webyashopy.cz
Meli interiéry, s.r.o. - Černokostelecká 2198/53 Strašnice, 100 00 Praha 10
storemagnifiercrossmenu